Hakkımızda

Hakkımızda

Firmamız, Kamu ve Özel Sektörde, yurt içi ve yurt dışında

Elk. Mühendisi Erdal AKTUĞ tarafından 1997 yılında kurulan AKTUĞ Mühendislik firması ile MÜHENDİSLİK , Proje, TAAHHÜT , İşletme sorumluluğu, Danışmanlık , AG-OG- YG enerji sistemleri kurulumu, aydınlatma ve instabus EIB akıllı bina konularında faaliyet göstermek için kurulmuştur.

2007 yılına kadar birçok önemli firmayı referanslarına eklemiş ve bu alanlarda faaliyet gösteren sektöründe lider firmalar arasına girmiştir.

2007  yılında ; 21. Yüzyılın firması anlayışıyla bilim ve teknolojinin hızla ilerlemekte olduğu sektörler arasında yer alan YG TRAFO Güç Sistemleri ve sürdürülebilirliğin çözümlerinden biri olan Yenilenebilir Enerji Kaynakları konusuna yönelmiş , özellikle RES (Rüzgar Enerji Santralleri), GES (Güneş Enerji Santrali) ve HES (Hidroelektrik Enerji Santrali)  projelerinde, Tasarım ,kurulum,  Montaj , Test ve Devreye Alma  Hizmetlerini vermeye başlamıştır.

      AKTUĞ Mühendislik Olarak verilen tüm hizmetlere bu yenilikleride ekleyerek  Enerji sektöründeki  haklı  yerini   Y.G. TRAFO Montaj ,Test ,Bakım  ve Mühendislik Hizmetleri San.Tic.Ltd.Şti  ve AKTUĞ GES Enerji Elektrik Üretim San. Ve Tic.AŞ. olarak sürdürmektedir.

                     AKTUĞ GRUP olarak 21 .Yüzyılın firması anlayışıyla bilim ve teknolojinin hızla ilerlemekte olduğu bir sektörde faaliyet vermenin yükümlülüğü ve rekabet yarışının had safhalara ulaştığı bir dönem de bulunmaktayız. Bu anlamda sektörün bizlere bakışı arkamıza aldığımız müşteri desteğiyle iyileşim, iletişim ve gelişim sürecini gerçekleştirebilecek isteğe ve yaratıcılığa sahibiz.

AKTUĞ GRUP olarak  hizmet sektöründeki diğer firmalar içinde yol gösterici ve model niteliği taşımakta olduğumuzu biliyor ve bunun omuzlarımızdaki  ağır sorumluluğu ile Kurumsallaşmaya verdiğimiz önem, şirketlerimizin ve bölümlerin bağımsızlığı ve organizasyon yapımız en büyük güvencimiz ve geleceğimiz olma özelliğini taşımaya devam edecektir.

      Sadece firmalarımız için değil toplumumuz içinde sağlıklı, temiz ,          güvenli ve emniyetli bir çevre sunabilmek en büyük hedefimiz.

VİZYONUMUZ

Yenilenebilir Enerji Sektöründe ve  Yurt içinde faaliyetlerimizi arttırarak aranılan bir firma olmak ; yurtdışında yeni işler yapmak ve temsilciliklerimizin oluşturulmasına çaba sarf etmek. 34,5 kv ve 154kV ve üzeri sistemlerde uluslararası standartlarda Mühendislik ,Proje, Montaj Test Devreye Alma ve İşletme-Bakım Hizmetleri vermek

MİSYONUMUZ

İleri teknoloji ile kusursuz hizmet üretme anlayışında, çalıştığı konularda sektör lideri olmak, işine ve müşterisine değer veren, dinamik kurumsal, kalite güvencesi ile çalışmalar üretmek.