Sanayiciye doğal gaz ve elektrik müjdesi

Sanayiciye doğal gaz ve elektrik müjdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sanayi tesislerine uygulanan elektrik kısıtlamasının 29 Ocak itibarıyla  son bulduğunu ve doğal gaz kısıtlamasının yüzde 40’tan yüzde 20’ye düşürüldüğünü açıkladı.

Bakan Fatih Dönmez, sanayi tesislerine uygulanan elektrik kısıtlamasının 29 Ocak itibarıyla son bulduğunu bildirdi. Dönmez, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, sanayi tesislerine doğal gazda uygulanan kısıntının 31 Ocak’tan itibaren yüzde 40’tan yüzde 20’ye düşürüldüğünü duyurdu. Sanayi tesislerine uygulanan elektrik kısıtlamasının 29 Ocak itibarıyla bittiğini belirten Dönmez, “Sanayicilerimize bu süreçte göstermiş oldukları anlayış ve iş birliğinden ötürü teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Test amaçlı arz başladı
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) de yaptığı yazılı açıklamada İran’dan Türkiye’ye gaz arzının test amaçlı sınırlı miktarda başladığını duyurarak, “BOTAŞ’ın sanayi tüketicilerine yapmış olduğu yüzde 40 kısıntı oranı 31 Ocak tarih ve saat 08.00 itibari ile yüzde 20’ye düşürülmüştür” açıklamasında bulundu.

Bu gönderiyi paylaş